Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (08.10.2023)

7 października 2023 Uncategorized 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 27. niedzielę okresu zwykłego. Na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z kl. 3, przygotowujące się do pierwszej komunii św., otrzymają poświęcone różańce.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka;
  • w piątek 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

3. W poniedziałek 9 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w ramach przygotowań do bierzmowania, zapraszamy kl. 7. Od poniedziałku do piątku, w ramach przygotowań do pierwszej komunii św., zapraszamy dzieci z kl. 3 na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

4. W sobotę 14 października odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, zwłaszcza osoby należące do „Margaretek”.

5. Za tydzień, w niedzielę 15 października, obchodzony będzie
XXIII Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną młodzież.

6. Trwa remont parkingu między plebanią, a byłym domem sióstr. W związku z tym prosimy o korzystanie z pozostałych miejsc parkingowych. Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone prace.

7. W najbliższą sobotę 14 października w godzinach od 11.00 do 12.00 organizowana jest akcja kasjerska w drogerii „dm” w Myślenicach przy ulicy Słowackiego 112c na rzecz budowy i wykończenia jednego z pomieszczeń w powstającym hospicjum stacjonarnym w Wiśniowej – pokój spotkań z rodzinami. Akcja trwa tylko 1 godzinę, start punktualnie o 11.00.
Cały dochód zebrany w ciągu tej 1 godziny zostanie przekazany na rzecz Hospicjum w Wiśniowej.
Organizatorzy proszą o wsparcie w tym dniu.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kościele można składać na „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia