28 NIEDZIELA ZWYKŁA (15.10.2023)

15 października 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 28. niedzielę okresu zwykłego. Obchodzimy
XXIII Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną młodzież. Także dzisiaj przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

• w poniedziałek 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • we wtorek 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w środę 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • w piątek 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

3. W poniedziałek 16 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w ramach przygotowań do bierzmowania, zapraszamy kl. 8.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z nabożeństwem różańcowym oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W przyszłą niedzielę 22 października przeżywać będziemy uroczystość św. Jana Pawła II. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość patronalna. Również w przyszłą niedzielę, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych. Liczeni będą wierni obecni na Mszach św. i przystępujący do komunii św.

6. Centrum Usług Społecznych w Myślenicach zaprasza mieszkańców terenu Gminy Myślenice, którzy sprawują opiekę nad osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, do skorzystania z bezpłatnej usługi Opieki Wytchnieniowej. Usługa realizowana będzie przez Centrum Seniora w Drogini. Z dwutygodniowego wytchnienia – wsparcia skorzystać może w tym roku jeszcze 12 osób. Więcej informacji w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach Rynek 27 (kamienica Obońskich). Zapraszamy do skorzystania.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kościele można składać na „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia