28 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.10.2022)

8 października 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 28. niedzielę okresu zwykłego. Jest to „Niedziela św. Franciszka”, w czasie której modlimy się w intencji świata stworzonego. Na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z kl. III, przygotowujące się do pierwszej komunii św., otrzymają poświęcone różańce. Także dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Liczeni są wierni obecni na Mszach św. i przystępujący do komunii św. Dziękuję strażakom z Osieczan i Drogini oraz ministrantom za pomoc w liczeniu.

• w czwartek 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • w sobotę 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Od poniedziałku do piątku, w ramach przygotowań do pierwszej komunii św., zapraszamy dzieci z kl. III na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

4. W piątek 14 października obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Nauczyciela. W tym dniu Msza św. w intencji nauczycieli będzie o godz. 18.00.

5. Za tydzień, w niedzielę 16 października, obchodzony będzie
XXII Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną młodzież.

6. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym, we wtorek 18 października 2022 r., o godz. 13.00, na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.