Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2022 Ogłoszenia parafialne 0

(16.10.2022)

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 29. niedzielę okresu zwykłego. Także dzisiaj obchodzony jest
XXII Dzień Papieski. Do puszek przed kościołem można składać ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną młodzież. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Msza św. z nabożeństwem ku czci Świętego Papieża Polaka o godz. 17.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w środę 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • w czwartek 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
  • w sobotę 22 października uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

     

3. W poniedziałek 17 października zapraszamy kl. VII, w ramach przygotowań do bierzmowania, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z nabożeństwem różańcowym oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy można składać na „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny.

6. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym, we wtorek 18 października 2022 r., o godz. 13.00, na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *