3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

11 marca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj też rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Tomasz Szurek. Nauki rekolekcyjne – od poniedziałku do środy – będą na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 9.00 i 10.30. Środa będzie dniem spowiedzi – dla dzieci od 9.00 do 10.00, dla starszych od 15.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. W pozostałe dni rekolekcji spowiadamy także przed Mszami św. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń, jak i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano o godz. 6.15 Droga Krzyżowa i okazja do spowiedzi; msza św. o godz. 7.00. Po południu w Drogini o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Msza św. W Osieczanach o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Uwielbienia, a także spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

3.
Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godzinie 11.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4.
Zachęcamy do zakupu baranka na stół wielkanocny. Zebrane środki wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na dekorację do Grobu Pańskiego.

5. Na tablicach ogłoszeń zamieszczony został komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie w sprawie ostatnich informacji dotyczących nieodległej historii Archidiecezji Krakowskiej. W komunikacie tym czytamy m.in. : „…
w trakcie przeprowadzonej ad casum kwerendy akt personalnych kapłanów, których nazwiska pojawiają się w kontekście przypadków przestępstw seksualnych popełnianych w przeszłości we wspólnocie Archidiecezji Krakowskiej, nie natrafiono na żaden dokument mogący poświadczyć prawdziwość ciężkich zarzutów stawianych obecnie niektórym hierarchom Kościoła w Krakowie. Stwierdzenie to nie stanowi jeszcze ostatecznego werdyktu. Ma jednak z pewnością większą wartość niż tzw. dowody w postaci fragmentów akt tworzonych na potrzeby zbrodniczego aparatu komunistycznej władzy, znajdujących się w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej”. Komunikat zawiera również zaproszenie: „Wdzięczni za każde okazane w tych dniach świadectwo wielkości św. Jana Pawła II zapraszamy, aby dać wyraz naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 2 kwietnia br. pod Oknem Papieskim w Krakowie podczas tradycyjnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 20.00”.