30 NIEDZIELA ZWYKŁA(23.10.2022)

23 października 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 30. niedzielę okresu zwykłego. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w czasie którego będziemy się modlić w intencji misji i o powołania misyjne.

• w piątek 28 października święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W poniedziałek 24 października zapraszamy kl. VIII, w ramach przygotowań do bierzmowania, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

4. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na różańcu. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, zrobiły różaniec, uzupełniały kalendarz różańcowy, zapraszamy w piątek 28 października na podsumowanie naszych różańcowych spotkań.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy można składać na „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszami świętymi do południa oraz będzie odprawiana poranna Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w czasie modlitwy na cmentarzu 1 i 2 listopada oraz do końca tygodnia przed każdą wieczorną Mszą świętą. Przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych skorzystajmy w tym tygodniu ze spowiedzi, aby ofiarować za zmarłych Komunię świętą. Zadbajmy też o porządek na cmentarzu przy grobach naszych bliskich.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII z Drogini, wraz z rodzicami, prosimy w tym roku o przygotowanie na zbliżające się święta jedynie grobu księży na cmentarz w Osieczanach (sprzątanie kaplicy jest w gestii Zarządu cmentarza). Zapraszamy do tej pracy w najbliższą sobotę 29 października o godz. 9.00.

7. W ostatnią niedzielę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano w naszej parafii 3219,17 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Środki te zostały przesłane na konto Fundacji.

8. W środy po Mszy św. wieczornej jest odprawiana Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do skrzynki, która została umieszczona przy wejściu do kościoła.

9. Dziękuję tym wszystkim ogrodnikom, którzy na zbliżającą się uroczystość przekazali kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.

10. OSP Droginia, przy współpracy Green Office Ecologic, zaprasza do udziału w zbiórce „Strażaków wspieramy, elektrosprzęt oddajemy”, która odbędzie się w dniach 24-29.10.2022 r. przy strażnicy w Drogini. W ramach akcji zbierany będzie zużyty sprzęt elektroniczny, np. lodówki, tostery, mikrofalówki, telewizory itp. Istnieje możliwość transportu sprzętu z domów na terenie Drogini do miejsca zbiórki. Więcej informacji na fanpage’u OSP Droginia oraz na plakatach.