31 NIEDZIELA ZWYKŁA (30.10.2022)

29 października 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 31. niedzielę okresu zwykłego, w czasie której obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Bogu dziękujemy za nasze świątynie w Osieczanach i Drogini, za wszystkich, którzy przyczynili się do ich powstania. Dzisiaj także kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy naszemu rodakowi, ks. Andrzejowi Tekieli, pracującemu na misjach w Wenezueli, za wygłoszone Słowo Boże. Za tydzień, przed kościołem, będzie można złożyć ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Andrzeja.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

• we wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • w środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
  • w piątek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusz, biskupa.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą w następującym porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w Drogini, 12.00 na Cmentarzu w Osieczanach i o godz. 15.00. Procesja żałobna za zmarłych będzie po Mszy św. sprawowanej na cmentarzu o godz. 12.00.

4. W Dzień Zaduszny Msze św. będą: o godz. 7.00, 9.00 na cmentarzu w Osieczanach, 11.00 na cmentarzu w Drogini, 16.00 w Drogini, i o godz. 18.00 w Osieczanach. W czasie Mszy modlić się będziemy za zmarłych wypominanych w wypominkach tzw. jednorazowych. Także za zmarłych zgłoszonych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić do końca tygodnia przed każdą wieczorną Mszą św.

5. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszami św. do południa oraz będzie odprawiana poranna Msza św. w pierwsze soboty miesiąca.

6. Od 1 do 8 listopada możemy ofiarować za zmarłych odpusty, które zyskujemy przez nawiedzenie cmentarza, modlitwę i komunię św.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W czwartek,w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych, o 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, spowiedź od godz. 17.00, o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych, a o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę o godz. 6.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o 17.15 nabożeństwo za zmarłych i Msza św. o godz. 18.00.

8. Koło Gospodyń Wiejskich w Osieczanach zaprasza na IV Wielopokoleniowe Integracyjne Spotkanie Seniorów, które odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 30 października, o godz. 15.00, w strażnicy OSP w Osieczanach. Podczas spotkania odbędzie się uroczysta premiera filmu pt. „Pół wieku zatopionej parafii”. Prosimy rodziny seniorów o zapewnienie im transportu do strażnicy OSP w Osieczanach.