Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (06.11.2022)

6 listopada 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 32. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca listopada. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Dzisiaj przed kościołem można składać ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez naszego rodaka, ks. Andrzeja Tekieli, pracującego w Wenezueli. Bóg zapłać za wszystkie przekazane ofiary.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 9 listopada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w czwartek 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę 12 listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

     

3. W poniedziałek 7 listopada odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

4. Dla umożliwienia pełnego wzniosłej radości przeżywania przypadającego w naszej Ojczyźnie w piątek dnia 11 listopada 2022 roku Święta Niepodległości, zgodnie z przepisem kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, abp Marek Jędraszewski, udziela na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

5. W dniu 11 listopada br., o godz. 9.30, pod Kopcem Piłsudskiego w Osieczanach, odbędą się uroczystości patriotyczne związane ze Świętem Niepodległości. W programie m.in. występ młodzieży, wspólny śpiew i poczęstunek. Do świętowania zaprasza Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Osieczanach, grono pedagogiczne, uczniowie, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie „Nasze Osieczany”.

6. Za tydzień, w niedzielę 13 listopada, przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich. W naszej Archidiecezji centralne uroczystości odbędą się w Krakowie. W parafii na prośbę abpa Marka Jędraszewskiego przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz ubogich. Zebrane fundusze w połowie przeznaczone będą na działalność parafialnej grupy charytatywnej, w połowie przekazane zostaną na inicjatywy charytatywne prowadzone przez Archidiecezję.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków. Dziękujemy młodzieży z klasy VIII i ich rodzicom z Drogini za przygotowanie cmentarza w Osieczanach na Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać również tym, którzy opiekują się cmentarzem wojennym w Drogini. Dziękujemy za przekazane do kościoła kwiaty. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia listopadowych uroczystości.

8. W miesiącu październiku na cele gospodarcze parafii złożono 5350 zł. Obecnie trwają prace nad konserwacją drzwi wejściowych do kościoła w Osieczanach. Część prac zostanie zakończona w tym miesiącu. Pozostała część na wiosnę przyszłego roku. Trwają również prace projektowe oświetlenia wokół kościoła w Osieczanach. Stare oświetlenie niszczeje, stając się niebezpieczne dla życia i zdrowia przechodzących wokół kościoła. Wymiana tego oświetlenia jest sprawą pilną. Szczegółowe informacje o realizacji projektu zostaną podane, gdy będą już opracowane konkretne propozycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *