33 NIEDZIELA ZWYKŁA (13.11.2022)

13 listopada 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 33. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj także obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W naszej Archidiecezji centralne uroczystości odbywają się w Krakowie. W parafii, przed kościołem, można złożyć ofiary na rzecz ubogich. Zebrane fundusze w połowie przeznaczone będą na działalność parafialnej grupy charytatywnej, w połowie przekazane zostaną na inicjatywy charytatywne prowadzone przez Archidiecezję.

• w czwartek 17 listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w piątek 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. W poniedziałek 14 listopada, o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

4. W środę 16 listopada w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, o godz. 17.00, sprawowane będą Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dzieła misyjne prowadzone w Wenezueli przez ks. Andrzeja Tekieli. Zebrano 9640 zł.