8 niedziela zwykła 27 lutego 2022 r

27 lutego 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiaj 8 niedziela zwykła. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • w piątek święto św. Kazimierza, królewicza

2. W poniedziałek 28. 02. br. na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII, godz. 16.30.

3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i pokuty. W środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 (w Drogini) i 18.00 będzie obrzęd posypania głów popiołem.

4. W czwartek
pierwszy czwartek miesiąca, w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. Na Mszy św. wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

5. W pierwszy piątek miesiąca Droga Krzyżowa w Osieczanach o 6.15 i po południu o 17.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna w intencji wynagradzającej Sercu Jezusa i za członków Straży Honorowej. Po Mszy wieczornej spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VIII. W Drogini Droga Krzyżowa o godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Rano Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawianej w piątki w Osieczanach o godz. 6.15 i 17.15 oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach doprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny.

8. Składka z I niedzieli Wielkiego Postu zostanie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie.

9. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

10. „Bóg zapłać” składamy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach
Halina Banowska, Kazimierz Maślerz, Maria Klakurka, Krzysztof i Renata Zięba, Józef i Małgorzata Druzgała, Paweł i Katarzyna Batko
;
w Drogini
Tomasz i Barbara Banowscy, Paweł i Monika Banowscy.