Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA I GMINY MYŚLENICE

12 lutego 2022 Aktualności 0

 

Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy roznoszą deklaracje podatkowe a wraz z nimi deklaracje dotyczącą źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dotyczy ona wszystkich właścicieli / zarządców nieruchomości mieszkalnych i niemieszkalnych. Zwracamy się z prośbą o uzupełnienie tych deklaracji i złożenie do urzędu (można wrzucić do urny).

  1. po wymianie źródła ogrzewania należy to zrobić w terminie 14 dni,
  2. w pozostałych przypadkach maksymalnie do 30 czerwca 2022 r.,

     

Nie warto tego odkładać na później. Wypełnienie zajmuje ok. 5 minut.

Można złożyć deklaracje przez Internet, to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji, dostępny dla osób posiadających profil zaufany lub e-dowód

 

https://ceeb.gov.pl/

 

Ponadto przypominamy, że do końca 2022 r., należy wymienić wszystkie urządzenia grzewcze, które są bezklasowe (poniżej 3 klasy) lub nie spełniają określonych norm. Kocioł na paliwo stałe, który spełnia normy UE powinien mieć na tabliczce znamionowej: PN:EN 303-5:2012, pozostałe urządzenia grzewcze powinno się wymienić lub dostosować do norm zawartych w Małopolskiej Uchwale Antysmogowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *