24 NIEDZIELA ZWYKŁA(11.09.2022)

11 września 2022 Uncategorized 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 24. niedzielę okresu zwykłego. Duchowo łączymy się z pielgrzymami biorącymi udział w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

• we wtorek 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w czwartek 15 września wspomnienie NMP Bolesnej;
  • w piątek 16 września wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W poniedziałek 12 września odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. Także w piątek 16 września, w kościele o godz. 18.45, będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. z kl. III.

6. Za tydzień, w niedzielę 18 września, przypada Dzień Modlitwy za Młodzież. Na Mszach św. polecać będziemy Bogu młodzież naszej parafii. Składka przeznaczona zostanie na cele duszpasterstwa młodzieży.

7. Od 15 września do 23 września br. będzie można głosować na projekt rozbudowy placu zabaw przy altanie, przy plebanii, w Myślenickim Budżecie Obywatelskim. W naszym sołectwie zostało zgłoszone tylko jedno zadanie, więc do jego realizacji konieczne jest uzyskanie ilości ważnych głosów na poziomie 15% uprawnionych do głosowania. Głosować mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Głosowanie odbędzie się drogą elektroniczną oraz na papierowych kartach składanych do urn przed kościołem.