Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (07.04.2024)

7 kwietnia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Dzisiaj też w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, pod hasłem „Otoczmy troską życie” rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. O godz. 18.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii i Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Janusza Mastalskiego. Młodzież zaproszona jest na godz. 20.00, na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast jutro, w poniedziałek 8 kwietnia, zaproszeni jesteśmy na godz. 13.00, na Mszę św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Cały program peregrynacji relikwii zamieszczony został na tablicach ogłoszeń.

3. Jutro też obchodzimy, przeniesioną z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej parafii będą o godzinie 7.00, 8.30, 16.00 w Drogini i o 18.00. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia, w którym można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na Mszach św. będzie obrzęd uroczystych przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Deklaracje przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji znajdują się na stolikach pod chórem.

4. W miesiącu marcu na cele gospodarcze parafii złożono 32740 zł. Tym samym udało się spłacić rachunek za ogrzewanie, jak i za prace remontowe w zakrystii. Dziękuję Wam za ofiarność. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.