Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03.2024)

30 marca 2024 Ogłoszenia parafialne 0
  1. Drodzy Parafianie i Goście. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Jako Wasi duszpasterze życzymy, aby Zmartwychwstały Pan, Ten który pokonał śmierć,  i jest z nami, był przez Was z tęsknotą poszukiwany, w szczerości serca przyjmowany oraz odważnie wyznawany. Niech Was darzy obfitymi łaskami. Niech Jego błogosławieństwo spłynie na wasze serca i stanie się siłą do codziennych zwycięstw. Szczęść Boże!
  2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przeżycie dni paschalnych. Dziękuję Księdzu Prałatowi za kazania pasyjne, wspólne sprawowanie liturgii, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Nade wszystko dziękuję za uważne dbanie o nasze świątynie Panu Kościelnemu, za przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękuję ministrantom i lektorom za służbę i czuwanie w Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim; panu Krzysztofowi za posługę komentatora oraz wszystkim czytającym słowo Boże w Triduum Paschalne. Dziękuję Panu Organiście, chórowi i scholii, oazie za przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Ciemnicę – Grupie Uwielbienia i Domowemu Kościołowi; pani Iwonie za troskę o kwiaty. Bóg zapłać szafarzom eucharystii: panu Stanisławowi i panu Piotrowi za posługę oraz za przygotowanie transmisji internetowej uroczystości. Dziękuję osobom, które posprzątały na święta nasze kościoły. Dziękuję tym, którzy złożyli dary żywnościowe i zespołowi charytatywnemu za przygotowanie paczek oraz dostarczenie ich potrzebującym. Dziękuję strażakom z Drogini i Osieczan za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji. Dziękuję niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, asystującym dzieciom. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tych dniach modlili się, czuwając w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Nie chcąc nikogo pominąć wszystkim mówię: „Bóg zapłać”!
  3. Dzisiaj o godz. 17.30 odprawimy Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, o 11.30 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Przed Mszą świętą wieczorną koronka i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Składka w poniedziałek wielkanocny będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
  5. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca kwietnia. W czwartek w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po południu o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się 80. Tydzień Miłosierdzia.
  8. Z 7 na 8 kwietnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej będziemy mogli oddać cześć relikwiom bł. Rodziny Ulmów. Program peregrynacji relikwii zamieszczony został na tablicach ogłoszeń.
  9. Sołtys wsi Droginia oraz osoby pragnące założyć Koło Gospodyń Wiejskich w Drogini informują, że w dniu 4 kwietnia br. o godz. 18.00 w budynku OSP Droginia odbędzie się zebranie mające na celu utworzenie w/w Koła.

Życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych!