Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (16.04.2023)

15 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Hasłem tegorocznego święta są słowa: „W Miłosierdziu Boga świat znajduje pokój”. W naszym kościele po każdej Mszy św. modlimy się o miłosierdzie dla nas i całego świata.

  2. W poniedziałek 17 kwietnia na spotkania zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania z kl. 6 o godz. 16.00, z kl. 7 o godz. 16.45, z kl. 8 o godz. 17.30.

  3. W środę 19 kwietnia o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

  4. Za tydzień, w niedzielę 23 kwietnia, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Suma o godz. 11.30 i procesja wokół kościoła. Prosimy o niesienie feretronów, baldachimu, chorągwi i świec. Do asysty zapraszamy dzieci. W tym dniu kazania wygłosi ks. Tomasz Szurek. Natomiast w poniedziałek 24 kwietnia w Drogini Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Banowski. Serdecznie zapraszamy!

  5. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie tegorocznych ósmoklasistów, do udziału w Dniu Otwartym Liceum Pijarów, który odbędzie się 22 kwietnia w godz. 9.00-14.00 w budynku szkoły przy ul. Akacjowej 5 w Krakowie.

   

  Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *