Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (16.04.2023)

15 kwietnia 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Hasłem tegorocznego święta są słowa: „W Miłosierdziu Boga świat znajduje pokój”. W naszym kościele po każdej Mszy św. modlimy się o miłosierdzie dla nas i całego świata.

  2. W poniedziałek 17 kwietnia na spotkania zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania z kl. 6 o godz. 16.00, z kl. 7 o godz. 16.45, z kl. 8 o godz. 17.30.

  3. W środę 19 kwietnia o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

  4. Za tydzień, w niedzielę 23 kwietnia, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Suma o godz. 11.30 i procesja wokół kościoła. Prosimy o niesienie feretronów, baldachimu, chorągwi i świec. Do asysty zapraszamy dzieci. W tym dniu kazania wygłosi ks. Tomasz Szurek. Natomiast w poniedziałek 24 kwietnia w Drogini Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Banowski. Serdecznie zapraszamy!

  5. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie tegorocznych ósmoklasistów, do udziału w Dniu Otwartym Liceum Pijarów, który odbędzie się 22 kwietnia w godz. 9.00-14.00 w budynku szkoły przy ul. Akacjowej 5 w Krakowie.

   

  Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.