Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (09.04.2023)

8 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

 1. Drodzy Parafianie i Goście. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Jako Wasi duszpasterze życzymy, aby Zmartwychwstały Pan, Ten który pokonał śmierć, ożywił w nas skostniałą wiarę, pogrzebaną nadzieję i obumarłą miłość. Niech Was obdarzy obfitymi łaskami. Niech Jego błogosławieństwo spłynie na wasze serca i stanie się siłą do codziennych zwycięstw. Szczęść Boże!
 2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przeżycie dni paschalnych. Dziękuję Księdzu Prałatowi za wspólne sprawowanie liturgii, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Nade wszystko dziękuję pracującemu i czuwającemu dzień i noc Panu Kościelnemu. Dziękuję ministrantom i lektorom za służbę i czuwanie w Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim; panu Markowi za posługę komentatora oraz wszystkim posługującym w liturgii słowa poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Dziękuję Panu Organiście, chórowi i scholi, oazie za przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Ciemnicę – Grupie Uwielbienia i Domowemu Kościołowi oraz Grób Pański, pani Iwonie za troskę o kwiaty. Bóg zapłać
  szafarzom eucharystii: panu Stanisławowi i panu Piotrowi za posługę oraz za przygotowanie transmisji internetowej uroczystości. Dziękuję osobom sprzątającym kościół. Dziękuję Różom Różańcowym za zadbanie o wiosenne otoczenie kościoła i plebanii. Dziękuję tym, którzy złożyli dary żywnościowe i zespołowi charytatywnemu za przygotowanie paczek oraz dostarczenie ich potrzebującym. Dziękuję strażakom z Drogini i Osieczan za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji; niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, asystującym dzieciom. Dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli w tych dniach modlitwę osobistą i wspólnotową, czuwając przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Nie chcąc nikogo pominąć wszystkim mówię: „Bóg zapłać”!
 1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, następnie o 11.30 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. O godz. 17.30 odprawimy Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, o 11.30 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Przed Mszą świętą wieczorną koronka i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Składka w poniedziałek wielkanocny będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się 79. Tydzień Miłosierdzia.

   Życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *