Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (24.04.2022)

24 kwietnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Hasłem tegorocznego święta są słowa: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. W naszym kościele po każdej Mszy św. modlimy się o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  1. Z kalendarza liturgicznego:
 • w poniedziałek 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty, swoje imieniny obchodzi abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski;
 • we wtorek 26 kwietnia uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii;
 • w piątek 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. W ramach parafialnych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha, w poniedziałek 25 kwietnia w Drogini będzie sprawowana msza św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Czesław Stożek, proboszcz z Zawady. Natomiast we wtorek 26 kwietnia, w liturgiczną uroczystość naszego patrona, mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Józef Gubała, proboszcz parafii św. Mikołaja w Krakowie. Serdecznie zapraszamy!
 2. Za tydzień w niedzielę 1 maja, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan, na mszy św. o godz. 11.00, przystąpią po raz pierwszy do komunii św. Prosimy, aby wybierać pozostałe msze niedzielne, a tę o godz. 11.00 pozostawić dla dzieci i ich rodzin.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas czwartych z Drogini i Osieczan, w sprawie rocznicy pierwszej komunii świętej, odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18.45 w kościele.
 4. W sobotę 30 kwietnia o godz. 16.00 na mszy św. w kościele w Drogini będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków OSP w Drogini i ich rodzin.

  7. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Kamila i Irenę Sobczak, Wojciecha i Teresę Banowskich, Marka i Katarzynę Ćwierz.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Stanisław Stasiak – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *