Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (17.04.2022)

16 kwietnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

 1. Drodzy Parafianie i Goście. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Jako Wasi duszpasterze życzymy, aby nasz Pan odnajdujący nas na drogach do Emaus dał radość zasmuconym, siły przemęczonym, odwagę zalęknionym, entuzjazm zniechęconym, pewność wątpiącym, zrozumienie poszukującym. Niech On sam umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech Was obdarzy obfitymi łaskami. Szczęść Boże!
 2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przeżycie dni paschalnych. Dziękuję księdzu prałatowi za wspólne sprawowanie liturgii, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Nade wszystko dziękuję pracującemu i czuwającemu dzień i noc panu kościelnemu. Dziękuję ministrantom i lektorom za służbę i czuwanie w Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim; panu Markowi za posługę komentatora oraz wszystkim posługującym w liturgii słowa poszczególnych dni Triduum. Dziękuję panu organiście, chórowi i scholi za przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, pani Iwonie za troskę o kwiaty. „Bóg zapłać”
  szafarzom: panu Stanisławowi i panu Piotrowi za posługę oraz za przygotowanie transmisji internetowej uroczystości. Dziękuję osobom sprzątającym kościół i za świąteczne przystrojenie figur przed kościołem. Dziękuję Różom Różańcowym za zadbanie o wiosenne otoczenie kościoła i plebanii. Dziękuję tym, którzy złożyli dary żywnościowe i zespołowi charytatywnemu za przygotowanie paczek i dostarczenie ich potrzebującym. Dziękuję strażakom z Drogini i Osieczan za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji; orkiestrze, niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, asystującym dzieciom. Dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli w tych dniach modlitwę osobistą i wspólnotową, czuwając przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Nie chcąc nikogo pominąć wszystkim mówię: „Bóg zapłać”!
 1. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, następnie o 11.30 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. O godz. 17.30 odprawimy Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, o 11.30 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Przed Mszą świętą wieczorną koronka i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Składka w poniedziałek wielkanocny będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się 78. Tydzień Miłosierdzia. Ze względu na to, że dni w oktawie wielkanocnej mają pierwszeństwo przed wszystkimi świętami Pańskimi oraz uroczystościami i nie dopuszczają mszy odpustowej, odpust parafialny w tym roku będzie we wtorek 26 kwietnia, w liturgiczne święto św. Wojciech, o godz. 18.00. W Drogini msza odpustowa będzie w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 18.00.
  2. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniach od 20 do 25 kwietnia w budynku Urzędu Gminy Myślenice w pokoju nr 2, wejście od strony rynku, odbędzie się nabór wniosków do II edycji „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców”. Regulamin programu oraz wniosek z załącznikiem do pobrania dostępny jest na stronie internetowej www.myslenice.pl, w zakładce „aktualności” lub papierowo w siedzibie urzędu. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy następujące osoby: Nosal Maria, Nosal Marek i Barbara, Wójtowicz Barbara i Stanisław, Wincenciak Bogdan i Marta, Kasprzycka Maria, Juszczak Józefa. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Piotra i Marię Batko, Annę Tekieli, Bartłomieja i Paulinę Tokarczyk.

   Życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *