ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (08.01.2023)

7 stycznia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy cykl obchodów „skupionych wokół misterium Wcielenia, które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego”. Na modlitwie w sposób szczególny dziękujmy za łaskę sakramentu chrztu św.

• święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego, następnie w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zachowujemy jednak polską tradycję śpiewu kolęd do 2 lutego.
  • w sobotę 14 stycznia na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji ojczyzny. Duchowym przewodnikiem w tej modlitwie będzie św. Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup warszawski.

3. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli, i tym wszystkim, którzy wzięli w nim udział 6 stycznia, wędrując na myślenicki Rynek.

4. Wspólnota Nazaret z Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne wszystkich tych, którzy chcą odnowić swoją wiarę i spotkać żywego Boga. Rekolekcje rozpoczynają się 16 stycznia o godz. 17.00. Zapraszamy do zapisywania się na rekolekcje – szczegóły na plakatach i ulotkach.

5. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy swoimi ofiarami oraz pracą przyczynili się do powstania nowego oświetlenia wokół kościoła. Koszt tego oświetlenia wyniósł 58950,84 zł. Bóg zapłać.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Aleksander Hara i Maria Nosal. Wieczne odpoczywanie…