Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (01.01.2023)

31 grudnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. Dzisiejszej niedzieli, w pierwszy dzień Nowego Roku, w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Dzisiaj także przypada 56. Światowy Dzień Pokoju, w czasie którego modlimy się o pokój w świecie, szczególnie w Ukrainie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • w piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W czwartek,
w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w niedzielę. Możliwość spowiedzi na Mszach św. dopołudniowych, a po południu od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15, o godz. 7.00 Msza św. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo do Serca NMP i Msza św. o godz. 18.00.

4.
W dniu 6 stycznia odbędzie się organizowany przez Gminę Myślenice tradycyjny Orszak Trzech Króli. Nasza parafia będzie reprezentować króla afrykańskiego Baltazara. Zapraszamy na Plac Targowy na Dolnym Przedmieściu na godz. 11.00, gdzie zostaną rozdane korony i okolicznościowe śpiewniki oraz będzie można nabyć rekwizyty orszakowe. Z tego miejsca o godz. 11.15 wyruszymy wraz z królem Baltazarem i jego świtą w kierunku myślenickiego Rynku. Podczas Pokłonu Trzech Króli na myślenickim Rynku Caritas Betania Myślenice organizuje zbiórkę artykułów spożywczych dla ubogich. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do udziału i reprezentowania naszej parafii. Zachęcamy do przybycia w strojach w kolorze niebieskim bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej.
5. Młodzież oazowa rozprowadza dziś po Mszach św. kredę i kadzidło, przeznaczając zebrane ofiary na rekolekcyjne wyjazdy. W Trzech Króli na każdej Mszy św. poświęcimy wodę i kadzidło, którym możemy okadzić nasze mieszkania na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga oraz kredę, którą oznaczamy nasze domy na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny.

6. W święto św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II złożono 4964,92 zł. Bóg zapłać. W miesiącu grudniu na cele gospodarcze parafii złożono 9820 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

Niech Nowy Rok 2023 będzie przeżywany przez Was z nadzieją i pokojem w sercu, w postawie wiary i miłości do Boga oraz bliźniego. Życzymy dobrego i błogosławionego Roku. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *