Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (11.06.2017)

10 czerwca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

(11.06.2017)

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W poniedziałek (12 V) o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum.

We wtorek (13 V) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W środę (14 V) wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. Na godz. 1700 zapraszam na próbę dziewczynki sypiące kwiatki oraz młodzież męską, która zechciałaby ponieść nagłośnienie podczas procesji Bożego Ciała.

W czwartek (15 VI) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało ) Msze święte w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1900, w Drogini o godz. 830. O godz. 1000 Msza święta pod Buliną u państwa Gubała, po niej procesja eucharystyczna do Kościoła w Osieczanach. Serdecznie prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 1830 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W piątek (16 VI) III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz 1815wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczór procesja Eucharystyczna. O godz. 1900. Po Mszy św wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I gimnazjum. Chorych odwiedzimy o godz 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (17 VI) wspomnienie św. brata Alberta, zakonnika.

Serdecznie dziękujemy, za plewienie, koszenie trawy, za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach na Boże Ciało prosimy rodziny: Janusz i Izabela Płoszczyca, Marcin i Celina Hojtunik, Jan i Halina Płoszczyca, Adam i Jadwiga Oprychał, Jerzy i Marta Łętocha, Mieczysław Łętocha, Tadeusz i Maria Górka. Na niedzielę prosimy rodziny: Marek i Anna Syska, Władysław i Stanisława Łętocha, Anna i Andrzej Górka, Marcin i Anna Rykała, Józef i Danuta Rykała, Jacek Poradzisz. Do sprzątania kościoła w Droginii na Boże Ciało prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda. Na niedzielę prosimy rodziny: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *