Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (04.06.2017)

4 czerwca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą, szczególnie Msza święta Prymicyjna. Radujemy się dziś prymicjami ks. Jarosława Gawędy. Prymicyjne błogosławieństwo jest źródłem szczególnych łask. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom, strażakom ( naszym i państwowym), którzy pomogli w zorganizowaniu dla dzieci ze szkół w Drogini i Osieczan Dnia dziecka przy kościele.

W poniedziałek (5 VI.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą w Osieczanach o godz. 700, 830, w Drogini o godz. 1900. Tej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp. Grzegorz Ryś, który rozpocznie nasze dziękczynienie w 25 lecie konsekracji kościoła w Drogini i udzieli 22 uczniom III klasy gimnazjum sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od 1830 czuwanie modlitewne przed Eucharystią.

We wtorek (6.VI. ) 25 rocznica konsekracji kościoła w Drogini. Mszy św. o godz. 1900 w Drogini będzie przewodniczył ks. Jarosław Gawęda, a homilię wygłosi nasz rekolekcjonista ks. dr Grzegorz Godawa.

W środę (7.VI.) Msza święta z nowenną do Matki Bożej Niestającej pomocy o godz. 1900.

W czwartek (8.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

W sobotę (10.VI.) wspomnienie bł. Bogumiła biskupa.

W przyszłą niedzielę (11.VI.) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary, zwłaszcza młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Dąbrowscy, Jarosław i Jolanta Dąbrowscy, Janusz i Danuta Filuciak, Elżbieta Olesek, Halina Piekarz, Barbara Łętocha, Janusz i Elżbieta Skałka. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *