Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (05.06.2022)

4 czerwca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli, kończąc w liturgii okres wielkanocny, obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby Bóg-Duch Święty napełniał nas swoją mocą. Także w dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca czerwca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 6 czerwca święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
  • w czwartek 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

3. W poniedziałek,
w święto NMP, Matki Kościoła
. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 w Drogini i o 18.00. Na Msza św. o godz. 16.00, obchodzić będziemy 30 rocznicę konsekracji Kościoła w Drogini. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prałat Piotr Sieja, a kazanie wygłosi ks. Bogusław Seweryn. Zapraszamy do Drogini na tę uroczystość.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tym dniu okres, w którym – wypełniając przykazanie kościelne – należy przyjąć komunię świętą wielkanocną.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII, ostatnie w tym roku katechetycznym, będzie w poniedziałek 13 czerwca.

6.
W miesiącu maju na cele gospodarcze parafii złożono 7730 zł. W ostatnim czasie zamontowane zostały poręcze na schodach przy plebanii. Po 18 czerwca dokończony będzie remont schodów przed kościołem w Drogini. Potrzebny jest też remont salki w dolnym kościele w Osieczanach. Bóg zapłać za ofiary składane w związku z tymi pracami, jak i na inne potrzeby materialne parafii.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach, Wacław Szczotkowski, mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice na uroczystość z okazji 680-lecia urodzin Myślenic. Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej 12 czerwca 2022 r., o godzinie 18.00. Po Mszy św. na myślenickim Rynku rozpocznie się zaplanowana na tę wyjątkową okoliczność część artystyczna zakończona koncertem.

8. Ponawiamy prośbę, aby przy kontenerach PCK, przeznaczonych wyłącznie na odzież, nie składować innych rzeczy, np. starych wózków dziecięcych.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodni w Osieczanach prosimy o to: Stanisława i Marię Wiśniewskich, Monikę Horab, Władysława i Annę Horab, Marka i Małgorzatę Malinowskich, Tadeusza Szlachetka, Andrzeja Stasiaka, Elżbietę Czepiel. W Drogini o posprzątanie kościoła prosimy: Pawła i Edytę Hebda, Jana i Lucynę Rogowiec. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *