Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (29.05.2022)

28 maja 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. Przeżywamy siódmą niedzielę wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W rozpoczętym tygodniu będziemy przygotowywać się na uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 31 maja święto Nawiedzenia NMP;
  • w środę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • w piątek 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W czwartek,
pierwszy czwartek miesiąca czerwca, w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

4. W pierwszy piątek miesiąca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św o godz. 7.00. Po południu spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00.

5. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

6. Także w sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Św., w ramach przygotowania do tej uroczystości, o godz. 20.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej droga światła i czuwanie prowadzone przez Grupę Uwielbienia.

7. W celu ujednolicenia harmonogramu nabożeństw, Msze św. wieczorne od czerwca do sierpnia będą sprawowane tak jak w pozostałe miesiące roku, tj. o godz. 18.00 w Osieczanach i o godz. 16.00 w Drogini.

8. Klub Gazety Polskiej w Myślenicach zaprasza w piątek 3 czerwca o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja na projekcję filmu „Naszym znakiem jest krzyż – Sługa Boży Janos Esterhazy życie i męczeństwo”. Po filmie spotkanie z dr Imre Molnarem węgierskim dyplomatą i historykiem – świeckim postulatorem procesu beatyfikacyjnego prowadzonego przez Archidiecezję Krakowską.

9. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy: Elżbietę Hujdus, Pawła i Agatę Szlósarczyk, Adama i Wiolettę Blak, Andrzeja i Michalinę Mastalerz, Wojciecha i Wiesławę Mastalerz, Dorotę Kutrzeba. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Adama i Ewelinę Piwowarczyk, Artura i Iwonę Talaga. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Wojciech Wygoda. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *