Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY (21.05.2017)

21 maja 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Św. Piotr Apostoł zachęca nas dzisiaj, abyśmy zachowywali czyste sumienie, podążając na co dzień drogą Bożych przykazań. Wzorem czystości serca i zachowania przykazań jest dla nas Maryja. Przez ostatnie majowe dni razem z Nią trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy codziennie o godz.1730 w Osieczanach i o godz. 1900 Drogini. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam do przyjścia, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

W tym tygodniu przypadają dni o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

W środę (24.V.) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

W czwartek (25.V.) ze względu na prowadzone prace w kościele w Drogini nie będzie tam Mszy świętej i majówki w kościele w Drogini. Zbliża się rocznica 25-lecia konsekracji tego kościoła. Miało to miejsce 6 czerwca 1992 r. Uroczystości dziękczynne będziemy przeżywać 5 czerwca pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Rysia, który również udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

W piątek (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.

W sobotę (27.V.) ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego seminarium duchownego w Katedrze na Wawelu o godz. 900. Wśród nich będzie diakon Jarosław Gawęda, który ostatni rok przygotowań do święceń spędził na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii. Proszę o modlitwę w jego intencji podczas rekolekcji, które dziś się rozpoczynają. Zapraszam do udziału w święceniach. Zapisy na autobus w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd o godz. 730. Msza Prymicyjna w naszej parafii 4 czerwca o godz. 1130.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini, za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Stanisław i Maria Wiśniewscy, Marcin i Monika Horab, Władysław i Anna Horab, Marek i Małgorzata Malinowscy, Tadeusz i Maria Szlachetka, Andrzej Stasiak, Elżbieta Czepiel.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Wojciech i Teresa Banowscy, Piotr i Anna Snopkowscy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *