Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28 maja 2017 Ogłoszenia parafialne 0

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii gościmy ks. proboszcza Antoniego Wróblewskiego wraz z przedstawicielami Parafialnej rady Duszpasterskiej, których proszą o wsparcie materialne w budowie nowej świątyni.

Dni powszednie po uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Otoczmy naszą modlitwą młodzież, która 5 czerwca br. przyjmie sakrament bierzmowania.

W środę (31.V.) święto Nawiedzenia NMP. O godz. 1730 ostatnie nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną następnie Msza święta. Zapraszam do niesienia baldachimu, świec, młodzież do feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

W czwartek (1.VI.) wspomnienie św. Justyna, męczennika I czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Próba we wtorek o godz. 1930. Spowiedź w czwartek będzie do 2030. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek i sobotę.

W piątek (2. VI.) I piątek miesiąca. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi rano od 615 i po południu od 1800. W Drogini od 1630.

W sobotę (3.VI.) wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Z racji I soboty miesiąca na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

W przyszłą Niedzielę (4.VI.) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego O godz. 1130
ks. Jarosław Gawęda odprawi Mszę świętą prymicyją w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Tomasz i Anna Urbanik, Ludwik i Bożena Sukta, Przemysław i Paulina Sukta, Dorota Nosek, Marian Żak, Krzysztof i Barbara Żak. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy Rodziców i młodzież bierzmowaną.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy ją przeżywać w czwartek 15 czerwca br. Jest to uroczystość całej parafii. Jezus pragnie przyjść, aby widzieć i błogosławić nasze zagrody „i jak się jego dzieciom powodzi”. Niech przygotowanie tej uroczystości będzie naszym wspólnym działaniem. W tym roku Msza święta pod Buliną u państwa Gubała, a po niej procesja do Kościoła w Osieczanach. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy mieszkańców z Pod Buliny.

I ołtarz mieszkańcy Osieczany Brzyzek

II ołtarz mieszkańcy Osieczan od Zarabia i Kmieci

III ołtarz mieszkańcy Osieczan – Dąbrowa

IV ołtarz mieszkańcy Osieczan Wschód i Zachód i domy koło kościoła.

Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam w piątek 2 czerwca na godz. 1945.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *