Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINYJEZUSA, MARYI I JÓZEFA(30.12.2018)

30 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny

Dziś i w Nowy Rok przed kościołem w Oaza rozprowadza kadzidło i kredę do poświęcenia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd w ferie dla dzieci

W poniedziałek (31. XII.) wspomnienie św. Sylwestra – papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w modlitwę dziękczynno-błagalną na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
O godz. 1545 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 1615 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, następnie nieszpory z kazaniem i Msza święta.

We wtorek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

W środę (2.I.) wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, I czwartek miesiąca o godz. 1800 Msza Święta, a po modlitwa uwielbienia. W trakcie modlitwy do godz. 2000 okazja do spowiedzi

W piątek (4.I.) I Piątek miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700. W Drogini od 1530.

W sobotę (5.I.) z racji I soboty miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii

W przyszłą niedzielę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła.

O godz. 1000 będzie dodatkowa Msza święta w Osieczanach. Po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo uczestników Orszaku Trzech Króli, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: ODNOWI OBLICZE ZIEMI. Następnie swoimi środkami transportu przejedziemy na Plac Targowy w Myślenicach Tam uformujemy Orszak i przejdziemy na Rynek w Myślenicach, gdzie nastąpi spotkanie z Orszakami pozostałych Królów, złożenie darów i kolędowanie. Każdy będzie mógł złożyć dary dla Dzieciątka Jezus. Na Rynku Caritas Betania będzie zbierał produkty o dłuższej dacie ważności np. cukier mąka, ryż, konserwy itp. W Orszaku – Wielkich Jasełkach uczestniczą następujące osoby: postacie z jasełek: aniołowie, pasterze, diabełki itp., dwór króla np. damy dworu, paziowie, kucharze itp. oraz orszak króla czyli osoby mające strój w kolorze niebieskim z koroną na głowie. Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary. Ponieważ reprezentujemy kontynent afrykański postarajmy się naszym wyglądem upodobnić do mieszkańców tego kontynentu. Ogłaszamy konkurs na najciekawszy strój orszakowy w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościołów proszę w Sylwestra w Osieczanach: Piotr i Agnieszka Węgreccy, Stanisław i Emilia Górka, Józef i Halina Słowik, Marian i Małgorzata Słowik, Stanisław i Genowefa Mitan, Ryszard i Agnieszka Mitan. W Drogini: Jan i Maria Węcław, Marek i Justyna Czarniak. W przyszłą sobotę w Osieczanch proszę rodziny: Jerzy i Lucyna Bieś, Damian i Kamila Kościelniak, Józef i Marta Żyła, Stanisław i Jolanta Balińscy, Bogdan i Monika Trybała, Bogusław i Joanna Lenart. W Drogini rodziny: Paweł i Justyna Cegielscy, Janina Cegielska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *