Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVII Niedziela Zwykła(8.10.2017 r.)

8 października 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Przeżywając XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” dziękujemy Panu Bogu za życie i świadectwo wiary Jana Pawła II – patrona Rodzin oraz Apostoła Bożego Miłosierdzia. Wraz z nim towarzyszymy wszystkim, którzy w MAŁOPOLSKIM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY dają świadectwo troski o godność i życie każdego dziecka. Modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest piękną formą realizacji „wyobraźni miłosierdzia” wobec młodego pokolenia.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej parafii w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530. Dziś na godz. 1700 zapraszamy na Procesję Różańcową. Dziękuję poszczególnym grupom za przygotowanie ołtarzy.

W poniedziałek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W piątek (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Tadeusz i Jadwiga Panuś, Krzysztof i Agnieszka Banowscy-Sitek, Kazimierz i Anna Ślusarczyk, Kazimierz i Marta Kaczmarczyk, Wojciech i Zofia Bodzioch, Józef i Anna Bartosz.. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Jolanta Gorczyca, Stanisław Wierciak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *