Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA ADWENTU (10.12.2017)

10 grudnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas rozbrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Pomocą w przemianie serca są Roraty, na które zapraszamy w dni powszednie Adwentu codziennie o godz. 630. Przed Roratami zachęcamy do modlitwy Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 550, a następnie o godz. 620 modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 600, spowiedź adwentowa będzie w środę 20 grudnia br. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Roratach, zwłaszcza dzieciom za wytrwałość.

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali św. Jana Pawła II rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przed kościołem można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycieli z ZPO Droginia.

W środę (13.XII) wspomnienie św. Łucji, dziewicy. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek (15.XII.) z racji III piątku miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Od 1715 Wstawienie i Adoracja Najświętszego sakramentu. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.

6 stycznia 2018 r. w ramach gminy Myślenice odbędzie się kolejny Orszak Trzech Króli. Jest on przypomnieniem bogatej polskiej tradycji jasełkowej i nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcam do postarania się o niebieskie koszulki. O godz. 1000 będzie Msza święta (nie będzie Mszy św. o 1130) i o 1130 wyjście z Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu w Myślenicach na myślenicki Rynek.

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Przed nami porządki świąteczne. Plan porządków świątecznych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Jutro na godz. 2000 zapraszam na spotkanie chętnych do pomocy w budowaniu szopki bożonarodzeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *