Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III Niedziela WIELKIEGO POSTU(15.03.2020)

15 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Miłosiernemu Bogu dziękujemy za czas Rekolekcji Wielkopostnych prowadzonych przez ks. Tomasza Steca, które przygotowały nas do szczególnego czasu próby przez, którą obecnie „przechodzimy – jeszcze nie wiemy, jak wielkiej – jak szerokiej (gdy idzie o zasięg) i jak długotrwałej. Ta próba dotyczy każdego z nas osobiście, ale również dotyczy nas razem jako wspólnoty. Jako Kościół właśnie zdajemy poważny egzamin.” „Musimy jednak pamiętać, że – jak pisał Platon – jesteśmy tu, postawieni przez bogów, »jakby na posterunku« i – jak w podobnym duchu wyrażał się św. Paweł – »nie sobie żyjemy, nie sobie umieramy«”. Jako postawieni nie przez samych siebie, próbujemy codziennie poprzez postawę „jakby na posterunku” zdawać egzamin.” „Jest to najpierw egzamin z wiary i nadziei, a zaraz potem z będącej ich owocem konkretnej (a nie deklaratywnej) miłości bliźniego, solidarności i wrażliwości na potrzeby drugich.(…) Lęk i cierpienie, których doświadczamy jak pisał ksiądz Tischner : „Nie uszlachetnia. Nie ono dźwiga. Cierpienie zawsze niszczy. Tym, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze, jest Miłość”. Dlatego codziennie próbujmy słuchać „Miłości, która nas rozumie”, by unosić „ku górze.” Pan nie przychodzi do nas jako epidemia. Pandemia nie jest twarzą Boga! JEGO TWARZĄ JEST MIŁOŚĆ Proszę, módlmy się wspólnie do Pana o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem.” Zachęcam do pozostania w domach i odkrycia daru szczególnych rekolekcji , na które zaprasza #mimo drzwi zamkniętych „Miłości, która nas rozumie”.

W piątek (20.III.) III PIĄTEK MIESIĄCA – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Marian i Zofia Litwa, Łukasz i Elżbieta Litwa, Agnieszka Filipowska, Grażyna Jeziorska, Fryderyk i Joanna Czepiel, Milan i Barbara Ruchlewicz, Bronisław i Grażyna Pawlak. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Krzysztof i Grażyna Krupa, Adam i Ewelina Piwowarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *