Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA ADWENTU(22.12.2019)

22 grudnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Ostatnia niedziela Adwentu wprowadza nas w tajemnicę przyjścia Syna Bożego na ziemię. Maryja wraz z Józefem uczą nas żywej wiary i gotowości na przyjęcie Syna Bożego do naszych serc i rodzin.

Serdecznie zapraszamy na Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 630. Pragnę wyrazić gorącą wdzięczność za bardzo liczny udział w roratach i modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję za przygotowanie Rorat: p. kościelnemu Januszowi, p. organiście Danielowi, SLO i Oazie oraz wszystkim przygotowującym słodkie śniadanie w ostatnim tygodniu. Dziękuję za dekorację adwentową i świąteczną kościołów w Osieczanach i Drogini tj. za budowę szopki, dostarczenie choinek Nadleśnictwu Myślenice, kwiatów i wszystkie porządki. O sprzątnie kościołów proszę kolejne rodziny według podanego porządku.

We wtorek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Możliwość spowiedzi będzie w tym dniu do godz. 900. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-20), wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Pasterka w Drogini o godz. 2130.

W środę (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi. Po Mszy świętej o godz. 700 i 830 Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii pójdą z Komunią Świętą do chorych. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii. Po Mszy św. o godz. 1130 tradycyjne spotkanie dzieci przy żłóbku.

W czwartek (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Po każdej mszy świętej błogosławieństwo owsa
Nie będzie mszy świętej o godz. 1800.

W piątek (27.XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej rano błogosławieństwo wina W piątek rozpoczynamy kolędę. Plan w gablocie i na stronie internetowej. Podczas kolędy będzie można złożyć ofiarę za posługę pana kościelnego Janusza i pana organisty Daniela. Jest to ich wynagrodzenie za pracę dla parafii.

W sobotę (28.XII) święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W przyszłą niedzielę (30.XII.) Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 1130 błogosławieństwo małych dzieci i rozdanie nagród za Roraty.

Zapraszam do udziału w Orszaku Trzech króli 6 stycznia 2020 r. Ogłaszamy konkurs na najciekawiej przebraną Orszakową rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *