Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA ADWENTU(24.12.2017)

24 grudnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Nie będzie dziś Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

W poniedziałek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Pasterka w Drogini o godz. 2130. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi. Po Mszy św. o godz. 1130 tradycyjne spotkanie dzieci przy żłóbku.

We wtorek (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Po każdej mszy świętej błogosławieństwo owsa Nie będzie mszy świętej o godz. 1800.

W środę (27.XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej rano i wieczór błogosławieństwo wina W środę rozpoczynamy kolędę. Plan w gablocie i na stronie internetowej. Podczas kolędy będzie można złożyć ofiarę za posługę pana kościelnego Janusza i pana organisty Daniela. Jest to ich wynagrodzenie za pracę dla parafii.

W czwartek (28.XII) święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W przyszłą niedzielę (31.XII.) Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 1130 błogosławieństwo małych dzieci i rozdanie nagród za Roraty. To także ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Chcemy w tym dniu Bogu dziękować za łaski mijającego roku, przepraszać za to co było złe oraz błagać Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. O godz. 1545 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, o godz. 1615 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, następnie nieszpory z kazaniem i Msza święta.

Serdecznie dziękujemy, za modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję za przygotowanie Rorat: p. kościelnemu Januszowi, SLO, p. organiście Danielowi i Dzieciom Bożym. Dziękuję za dekorację adwentową i świąteczną kościołów w Osieczanach i Drogini tj. za budowę szopki, dostarczenie choinek, kwiatów i wszystkie porządki. O sprzątnie kościołów proszę kolejne rodziny według podanego porządku. Życzę błogosławionej Wigilii i świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *