Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Niedziela Palmowa(14.04.2019)

13 kwietnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

Zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. O posługę światła proszę uczniów klasy 6, natomiast uczniów klasy III gimnazjum zapraszam do zakrystii po odbiór wezwań do modlitwy wiernych. Z tyłu kościoła można nabyć Baranki Wielkanocne Caritasu

W Wielki Poniedziałek (15. IV.) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od godz. 1430 do 1800 z półgodzinną przerwą od 1600.

W Wielki Wtorek (16.IV.) od godz. 1500 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Jeżeli są jakieś nowe osoby prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

W Wielką Środę (17. IV.) o godz. 1800 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK (18.IV.) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii.
MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 19.00. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300.. Najpierw odśpiewamy I część Gorzkich Żali, a od 2130 adorację poprowadzi Grupa Uwielbienia i Domowy Kościół .

WIELKI PIĄTEK
(19.IV.) Adorację Pana Jezusa rozpoczniemy od godz. 800. O godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 2100. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA
(20.IV.) to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. Na chwilę rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu. BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW W OSIECZANACH OD GODZ. 930 DO 1130 CO PÓŁ GODZINY. W DROGINI O GODZ. 1200.
O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

WIELKANOC – największe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000, A ZAKOŃCZY PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą I wieków chrześcijaństwa. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Proszę, aby na tę liturgię każdy przyszedł ubrany na biało lub przynajmniej z jakimś białym elementem stroju. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszam poszczególne stany do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków.

Msze święte w niedzielę zmartwychwstania o godz. 700, 830, 1000,1130 i 1800. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 1730. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

W Poniedziałek Wielkanocny będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Msze święte o godz. 700, 830, 1000 i o 1130 suma odpustowa z procesją. Serdecznie zapraszam poszczególne stany do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800.

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *