Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego (09.01.2022)

8 stycznia 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o naszym chrzcie i początku drogi wiary. Już teraz otoczmy modlitwą wszystkie dzieci, które będą ochrzczone w tym roku i o czytelne świadectwo rodziców pragnących dla swoich dzieci łaski Bożej.

Dziękujemy osobom, które zaangażowały się 6 stycznia w przygotowanie Orszaku Trzech Króli, który dotarł na myślenicki Rynek. Bóg zapłać królowi z orszakiem, scholi, druhom z OSP z Osieczan i Drogini, orkiestrze z Drogini, ministrantom i lektorom oraz panom, którzy wieźli króla w dorożce. Organizatorom i wszystkim za obecność Bóg zapłać!

W środę Msza święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które można składać do skrzynki w kaplicy. Po Mszy świętej nowenna.

W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na Mszę świętą o godz. 18.00 i konferencję po Mszy świętej. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.30.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd dla Kuby Starzaka. Podczas koncertów wolontariusze będą kwestować na rzecz Jakuba Starzaka, który w listopadzie uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, doznał poważnych obrażeń i obecnie jest w śpiączce. Zapraszamy do wsparcia i wspólnego kolędowania.

Dziękujemy za ofiary złożone w czasie świąt. Zostało przekazane na Fundusz SOS z Pasterki 1326,40 zł oraz na Uniwersytet Papieski w Krakowie 4411 zł. 

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w sprzątanie naszych kościołów. O tę pomoc prosimy teraz w Osieczanach mieszkańców Banowic Zachodnich: Tomasz i Elżbieta Burkat, Paweł i Anna Cygan, Wojciech i Agata Burkat, Anna i Wiesław Opalińscy, Marta i Szymon Dyczkowscy, Anna i Wiesław Kluba, Agata i Marcin Batko, Jan i Józefa Poradzisz, Michał Poradzisz. W Drogini: Władysław i Bożena Knapczyk, Marcin i Anna Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

Tygodnik Gość Niedzielny przez cały rok będzie dołączał płyty z nagraniami ksiąg biblijnych. Cena tygodnika to 8 zł. Gdyby były osoby chętne prosimy zgłosić się do zakrystii.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej chcemy w ramach tegorocznej kolędy pobłogosławić domy mieszkańców i we wspólnej modlitwie prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku. Kolęda będzie rozpoczynać się codziennie o godz. 10.00. Ministranci towarzyszący księżom nie będą wchodzili do mieszkań – będą jedynie upewniać się, czy w danym domu ma być odmówiona modlitwa błogosławieństwa. W przypadku izolacji lub kwarantanny lub innych przeszkód, mając na uwadze troskę o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, o wspólną modlitwę będzie można poprosić w innym terminie. Przyjęcie księdza w domu jest w takich warunkach całkowicie dobrowolne. Nie przekazujemy też ofiar dla pana kościelnego i organisty.

W najbliższą sobotę kolęda będzie w Osieczanach Wschód i Zachód od państwa Markiewicz i od państwa Jaśkowiec, w poniedziałek 17 stycznia Osieczany Centrum i Domy koło kościoła, we wtorek 18 stycznia Osieczany Pod Buliną. Plan kolędy jest wywieszony przed wejściem do kościoła i na stronie internetowej.

Kolejne spotkania dla bierzmowanych rozpoczną się w drugim semestrze po feriach szkolnych.

Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły, choć tradycyjnie pozostajemy w atmosferze świąt do 2 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *