3 kwietnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Chrystus Zmartwychwstał! Na ten dzień czekaliśmy przez okres Wielkiego Postu, podejmując pokutę i modlitwę. Z chrześcijańską radością odkrywamy obecność żywego Jezusa, obecnego w Kościele, w sprawowanej liturgii i sakramentach. Smutek i poczucie przegranej musiały ustąpić wobec doświadczenia spotkania ze Zbawicielem, który żyje zawsze, aby się wstawiać za nami. Bądźmy dumni, że dana nam jest łaska wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Chrześcijanie – to ludzie żyjący największym zwycięstwem, które dokonało się w tej Wielkiej Nocy. W tym zwycięstwie ma swój udział każdy z nas kto wierzy.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przeżycie tych dni.  Nade wszystko pracującemu i czuwającemu dzień i noc panu kościelnemu, dziękuję ministrantom i lektorom za służbę i czuwanie w Ciemnicy i w Grobie; panu Markowi za posługę komentatora oraz wszystkim posługującym w liturgii słowa poszczególnych dni Triduum. Dziękuję panu organiście i śpiewającym Mękę Pańską w Wielki Piątek, chórowi i scholi za przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, pani Iwonie za troskę o kwiaty. „Bóg zapłać” szafarzom: panu Stanisławowi i panu Piotrowi, również za sprawną transmisję internetową uroczystości. Dziękuję osobom sprzątającym kościół i za świąteczne przystrojenie figur przed  kościołem. Dziękuję Różom Różańcowym za zadbanie o wiosenne otoczenie kościoła i plebanii. Dziękuję tym, którzy złożyli dary żywnościowe i grupie charytatywnej za przygotowanie paczek i dostarczenie ich potrzebującym oraz wszystkim strażakom z Drogini i Osieczan za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji; orkiestrze, niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, dzieciom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami.

Nade wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli w tych dniach modlitwę osobistą i wspólnotową, czuwali przy Ciemnicy i Grobie, dzieciom, młodzieży, Grupie Uwielbienia i Oazie Rodzin, Różom Różańcowym, dziękuję za przychodzenie zwłaszcza rodzin z  dziećmi i uczenie ich przeżywania tych dni. Chcę też podziękować tym, którzy choć bardzo chcieli przyjść – pozostali w domach. Nie za to, że nie przyszli, ale że pozwolili przyjść innym. Trudne to czasy i dziwne. Ponieważ nie chcę nikogo pominąć więc wszystkim: „Bóg zapłać”!

Dziękuję osobno księdzu prałatowi za wspólne sprawowanie liturgii tych dni, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale zarówno w parafii, ale także gorliwie pomagając u sąsiadów.

Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, następnie o 11.30. Będzie też dodatkowa Msza święta o godz. 16.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. O godz. 17.30 odprawimy uroczyste Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, o godz. 10.00 w Drogini, następnie o 11.30. Również będzie dodatkowa Msza święta o godz. 16.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Przed Mszą świętą wieczorną koronka i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W kolejne dni tygodnia Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po porannej Mszy świętej. Składka w poniedziałek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się 78 Tydzień Miłosierdzia. Zwracamy się z serdeczną prośbą, by z uwagi na chrzty, które będą w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 – z racji limitów – pozostawić w kościele miejsce dla rodzin dzieci, które będą ochrzczone.

O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Szymon i Paulina Łętocha, Józef i Anna Bartosz, Paweł i Ewa Burkat, Wojciech i Zofia Bodzioch, Kazimierz i Anna Szlósarczyk, Krzysztof i Agnieszka Banowscy-Sitek, Tadeusz i Jadwiga Panuś i rodziny z Kmieci, które nie zostały uwzględnione w grafiku lub nie mogły być w swoich terminach. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła rodziny: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli, Bartłomiej i Paulina Tokarczyk.

Proszę przyjąć od nas, duszpasterzy, najserdeczniejsze słowa życzeń świątecznych. Przeżycie Wielkiej Nocy napełnia otuchą i radością, umacnia wiarę i chrześcijańską tożsamość. Niech Chrystus zmartwychwstały obficie obdarza Was tymi łaskami. Życzymy, aby dopisywało Wam zdrowie, omijały troski, obfite były Wasze stoły, a każdy dzień upływał w radości i bliskości osób, które kochacie i które kochają Was. Niech w  Waszych sercach brzmi bezustannie słowo Zmartwychwstałego Pana z  Wieczernika: Pokój Wam!

Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych!