Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę adwentu (29.11.2020)

28 listopada 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczynając dzisiaj Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jako wierni Kościoła chcemy jeszcze głębiej zrozumieć, że z Eucharystii rozumianej jako Miłość i znajdującej się w samym centrum wiary rodzi się ostatecznie cały sakramentalny styl życia chrześcijanina.

Znakiem adwentowego czuwania są Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 6.30. Temat roratnich rozważań będzie związany z Eucharystią. Przed roratami o godz. 5.50 będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i koronka do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Przychodźmy zawsze na tę poranną Mszę z lampionem w ręku – znakiem czuwania i modlitwy. Dzieci w zamian za zrobione przez siebie serce lub ozdoby choinkowe będą zabierać do domu figurkę Maryi Niepokalanej na wspólną rodzinną modlitwę. Specjalne zadania dla dzieci będą pojawiać się również na stronie internetowej „Małego Gościa Niedzielnego”.

Ponieważ nie zmieniły się przepisy dotyczące obostrzeń sanitarnych, dalej obowiązuje ustalony limit osób w kościele, półtorametrowy dystans, zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. Udział w roratach – zwłaszcza dzieci – pozostawiamy roztropności rodziców. Adwent jest ważnym okresem naszego duchowego przygotowania się na przyjście Zbawiciela, dlatego postarajmy się, by ten czas – mimo sanitarnych obostrzeń – był przez każdego jak najlepiej wykorzystany. Niech znakiem przeżywanego Adwentu będą również duże lampiony zapalane wieczorem przed naszymi domami.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni będzie wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15. W czwartek po wieczornej Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi, zaś na sobotnie nabożeństwo wieczorne ku czci Niepokalanego Serca Maryi, zapraszamy Róże Żywego Różańca.

W Drogini Msza święta w czwartek i piątek o godz. 16.00, przed Mszą świętą możliwość spowiedzi.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przez cały tydzień rano od godz. 6.00 i dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W piątek Msza święta wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII.

Poświęciliśmy dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Są już również świece Caritas. Składając przy tej okazji ofiarę wspomagamy potrzebujących, zwłaszcza dzieci. Opłatki i świece rozprowadzają przedstawiciele Rady Parafialnej przy wejściu do dolnego kościoła. W tygodniu opłatki i świece można otrzymać w zakrystii.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Andrzej Apostoł, w czwartek św. Franciszek Ksawery, w piątek św. Barbara, za tydzień w niedzielę św. biskup Mikołaj.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy rodzinom: Lucjan i Krystyna Płachta, Józef i Dorota Piekarz, Stanisława Piekarz, Józef i Bernadetta Włodarczyk, Tadeusz i Magdalena Rapacz, Andrzej i Anna Banowscy, Wojciech i Katarzyna Siuta. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *