Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę wielkanocną, czyli święto Miłosierdzia Bożego (11.04.2021)

10 kwietnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Czcimy dziś tajemnicę Miłosierdzia Boga; po każdej Mszy świętej modlimy się o miłosierdzie dla nas i całego świata, zwłaszcza w dobie epidemii. Rozpoczyna się również 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – parafialny Dzień Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 17.15 z modlitwą różańcową, koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Wieczorem Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

Zapraszamy dzieci komunijne na pierwszą próbę w kościele: dzieci ze szkoły w Osieczanach we wtorek o godz. 16.30, dzieci z Drogini we wtorek o godz. 17.00. Mimo obostrzeń pozostajemy przy zaplanowanych terminach komunijnych, czyli dzieci ze szkoły w Osieczanach 2 maja o godz. 8.30, dzieci ze szkoły w Drogini o godz. 11.30, z tym, że już zaznaczamy, że będą to Msze święte jedynie dla dzieci i rodziców.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w Osieczanach prosimy rodziny z rejonu Centrum Zachód. Poszczególne grupy są wypisane przy wejściu do kościoła. Gdyby ktoś nie był uwzględniony, prosimy o dołączenie do dowolnej grupy. W tym tygodniu zapraszamy: Paweł i Magdalena Markiewicz, Jerzy i Milena Bałuccy, Mariusz i Elżbieta Trytko, Tadeusz i Stanisława Jaśkowiec, Ernest i Aneta Kaczanowscy, Magdalena i Mariusz Orzechowski, Piotr i Elżbieta Porada. W Drogini: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy Marek i Katarzyna Ćwierz. Wszystkim pomagającym w tej pracy i składane przy tej okazji ofiary bardzo dziękujemy.

Przy drzwiach wejściowych są płyny do dezynfekcji i jednorazowe maseczki do wykorzystania w czasie nabożeństw w kościele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *