Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą (16.01.2022)

15 stycznia 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Liturgiczny kalendarz tego tygodnia wspomina jutro św. Antoniego, opata, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w piątek św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę.

Od wtorku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem są słowa: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Poświęćmy modlitwę w tym czasie sprawie jedności tych, którzy uznają wiarę w Jezusa Chrystusa.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Na Nowennę można składać osobiste prośby i podziękowania do skrzynki w kaplicy.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca i dzień Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 17.15 z modlitwą różańcową, koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Wieczorem Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

Dziś o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd dla Kuby Starzaka. Podczas koncertów wolontariusze będą kwestować na rzecz Jakuba Starzaka, który w listopadzie uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, doznał poważnych obrażeń i obecnie jest w śpiączce. Zapraszamy do wsparcia i wspólnego kolędowania.

Do sprzątania kościoła w Osieczanach zapraszamy w tym tygodniu: Monika i Damian Kościelniak, Magdalena i Jarosław Dąbrowscy, Michał i Marzena Piętka, Monika i Mateusz Porczyk, Elżbieta i Bogdan Horab, Grzegorz i Aneta Szmajda, Małgorzata i Janusz Skałka. W Drogini mieszkańców Brzyzków: Rafał i Martyna Tekieli, Irena Śmigla, Andrzej Śmigla. Wszystkim, którzy się angażują w tę pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego.

W tym tygodniu chcemy pobłogosławić domy i mieszkańców (początek od godz. 10.00):

poniedziałek:   Osieczany – Centrum od Euro domy po jednej stronie drogi

Osieczany – Domy koło kościoła.

wtorek:            Osieczany – Pod Buliną od Pani Bałowej i od Państwa Chmiel.

środa:              Osieczany – Brzyzek.

czwartek:         Osieczany – Dąbrowa I.

sobota:            Osieczany – Od Zarabia.

Kino „Muza” w Myślenicach zaprasza na film „Nędzarz i madame”, opisujący artystyczną i duchową drogę Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta. Film można obejrzeć 15, 16, 19 stycznia o godz. 18.00 oraz 3 lutego o godz. 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *