Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą (27.09.2020)

26 września 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

W dzisiejszą niedzielę przypada 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek przypomniał w swoim Orędziu, że budowanie królestwa Bożego jest zaangażowaniem wspólnym dla wszystkich chrześcijan i dlatego trzeba, abyśmy nauczyli się współpracować, nie ulegając pokusie zazdrości, niezgody i podziałów.

W tym tygodniu: jutro wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej, we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

W czwartek rozpoczyna się październik, zachęcamy do spotkania się na wspólnej modlitwie różańcowej w kościele. Nabożeństwa różańcowe będą w Osieczanach codziennie o godz. 17.15 i po nich Msza święta, w kościele w Drogini o godz. 15.30 i Msza święta we wtorek, czwartek i sobotę. O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych prosimy poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie. Starajmy się też, jak to tylko możliwe, łączyć modlitwę różańcową z Mszą świętą, która jest bezpośrednio po różańcu.

W czwartek I czwartek miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o potrzebie powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii. W Osieczanach nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, następnie Msza święta. Po Mszy świętej zapraszamy na modlitewne czuwanie wraz z Grupą Uwielbienia. W Drogini nabożeństwo różańcowe o 15.30 i Msza święta o 16.00.

W I piątek miesiąca rano od 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po południu spowiedź od godz. 17.00, różaniec o 17.15 i Msza święta. W Drogini spowiedź od godz. 15.30 i Msza święta. Bardzo prosimy o skorzystanie w miarę możliwości ze spowiedzi wcześniej; można to uczynić rano i wieczorem przed Mszą świętą w ciągu całego tygodnia.

Wieczorna Msza święta w I piątek jest w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

Po Mszy świętej wieczornej w I piątek spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII.

W sobotę I sobota miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem nabożeństwo różańcowe o 17.15 i Msza święta.

W przyszłą niedzielę będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 17.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

I ołtarz: Róża Ojców,

II ołtarz: Róże z Osieczan,

III ołtarz: Róże z Banowic,

IV ołtarz: Róże z Drogini,

V ołtarz: Margaretki.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę oraz za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W najbliższym tygodniu do posługi przy kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Monika i Mateusz Porczyk, Barbara i Stanisław Batko, Elżbieta i Bogusław Horab, Anna i Grzegorz Szmejda, Małgorzata i Janusz Skałka, Halina i Andrzej Hanusiak, Renata i Sobiesław Szczerba. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *