Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą (18.10.2020)

17 października 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: „Oto ja, poślij mnie”. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieła misyjnego Kościoła oraz duchownych i świeckich misjonarzy i misjonarek, także z naszej parafii. Papież Franciszek napisał w Orędziu z tej okazji, że Bóg wciąż szuka, kogo mógłby posłać na świat i do narodów, aby dawać świadectwo o Jego miłości, o Jego zbawieniu od grzechu i śmierci, Jego wyzwoleniu od zła.

W kalendarzu liturgicznym we wtorek jest uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona naszej archidiecezji, w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.15; po różańcu Msza święta, w środę w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Drogini wspólny różaniec i Msza święta jest we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 15.30. Bóg zapłać grupom prowadzącym rozważania i zapraszamy do udziału kolejne w tym tygodniu.

We wtorek na spotkanie przed bierzmowaniem o godz. 16.30, różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów klasy VIII.

Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy można składać tradycyjne „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny. Jest również już Księga Intencji Mszalnych na 2021 rok.

Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zostało złożone 1 843 zł 70 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami od wczoraj w kościele może przebywać na nabożeństwach ok. 130 osób w Osieczanach i ok. 35 osób w Drogini. Pamiętając o dystansie starajmy się wykorzystywać całą przestrzeń, kaplicę, dolny i górny kościół. Stosując się do tych zaleceń, jednocześnie nie ustawajmy w modlitwie, aby sytuacja wróciła do normy.

Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Można wtedy skorzystać z transmisji internetowej z naszego kościoła o godz. 11.30.

Bóg zapłać za troskę o kościoły w Osieczanach i Drogini i wszystkim za składane ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła w Osieczanach: Agnieszka i Aleksander Horab, Marzena i Krzysztof Horab, Małgorzata i Paweł Maślerz, Józefa i Stanisław Podmokły, Zbigniew i Maria Maślerz, Justyna i Kaczor, Janina i Jan Maślerz. Sprzątanie kościoła w Drogini: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *