Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę adwentu (19.12.2021)

18 grudnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Ostatnie dni tegorocznego adwentu przeżyjmy w trosce o duchowe przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego; niech pomogą nam w tym spowiedź, ostatnie dni rorat i nowenna do Dzieciątka Jezus. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za udział w tym porannym czuwaniu adwentowym na modlitwie, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy scholi i służbie liturgicznej. Ostatnie roraty w piątek rano.

Okazja do spowiedzi świątecznej w naszej parafii będzie we wtorek od godz. 8.00 do 10.00 i po południu od 15.00 do 19.00 z przerwą od 16.30 do 17.00. O godz. 18.00 będzie Msza święta. W pozostałe dni spowiedź przed Mszą świętą rano i w środę przed Mszą świętą wieczorną; po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Wigilię spowiedź po roratach do godz. 9.00.

Z racji spowiedzi w sąsiednich parafiach kancelaria parafialna w środę po południu będzie nieczynna. Nie będzie też jutrzejszego spotkania dla klasy VIII. Młodzież zapraszamy rano na roraty.

Są jeszcze opłatki i świece Caritas. Zadbajmy o tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła, zanieśmy im opłatki i świece wraz z życzeniami z parafii.

Dzień Wigilii Bożego Narodzenia w piątek przeżyjmy w duchu wdzięczności za rodzinę i bliskich, z którymi będziemy się łamać opłatkiem, składać sobie życzenia i wspólnie śpiewać kolędy. Odczytajmy na początku wieczerzy wigilijnej fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa, odmówmy wspólną modlitwę, spożyjmy uroczysty posiłek. Zadbajmy o atmosferę ciepła i życzliwości, która płynie z wiary w obecność Jezusa przychodzącego do nas.

O północy w Osieczanach uroczysta Msza święta – Pasterka. W Drogini Pasterka o godz. 21.30. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona jest na „Fundusz Obrony Życia SOS”.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.

W niedzielę w drugi dzień Świąt przypada święto Najświętszej Rodziny. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy świętej o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

Prosimy o przygotowanie dekoracji świątecznej i szopki rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zarówno w Osieczanach jak i w Drogini. W piątek po roratach prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła następujące rodziny: Krzysztof i Magdalena Kęsek, Julian i Józefa Salawa, Magdalena Salawa, Michał i Jadwiga Staśko, Krzysztof i Anna Jaśkowiec, Marek i Anna Baran, Robert i Elżbieta Rakoczy. Bóg zapłać wszystkim rodzinom zaangażowanym w tych dniach w przygotowanie kościołów na święta.

Z uwagi na stan epidemii będą w tym roku obowiązywać następujące zasady odwiedzin kolędowych:

  • Odwiedziny kolędowe zostają przełożone na czas ferii zimowych, tj. od 15 do 29 stycznia 2022 r. z wyłączeniem niedziel i trzeciego piątku miesiąca.
  • W każdym dniu kolęda będzie rozpoczynać się o godz. 10.00.
  • Odwiedziny będą ograniczone do modlitwy i błogosławieństwa mieszkańców i domu. Sprawy duszpasterskie i parafialne będzie można podjąć w kancelarii parafialnej.
  • Ministranci towarzyszący księżom nie będą wchodzili do mieszkań – będą jedynie upewniać się, czy w danym domu ma być odmówiona modlitwa błogosławieństwa.
  • W przypadku izolacji lub kwarantanny, mając też na uwadze troskę o swoje zdrowie i bezpieczeństwo o wspólną modlitwę będzie można poprosić w innym terminie.
  • Przyjęcie księdza w domu jest całkowicie dobrowolne.
  • Plan kolędy jest umieszczony przed wejściem do kościoła i na stronie internetowej.

Dziś przy kościele można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców i uczniów ze szkoły w Osieczanach. Kiermasz organizuje Rada Rodziców z przeznaczeniem zebranych pieniędzy na działalność szkoły.

Każdej i każdemu z Was życzymy głębokiego przeżycia wigilijnego wieczoru w duchu miłości, pojednania, ciepłych słów i radości. Niech przychodzący i oczekiwany przez cały adwent Jezus uczyni ten wigilijny wieczór prawdziwym spotkaniem z Emmanuelem – Bogiem z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *