Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą (14.02.2021)

13 lutego 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś ostatnia niedziela czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu mieszkańców Drogini: od godz. 12.30 Banowice Zachodnie, od 13.30 Tulej, Zalas, Ratanica i Brzyski, od 14.30 Banowice Wschodnie I, od 15.30 Banowice Wschodnie II i od 16.30 Róże Różańcowe i Margaretki. O godz. 17.30 będą nieszpory i wieczorna Msza święta. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli tę wynagradzającą Bogu modlitwę.

Rozpoczyna się dziś 54 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Poprzez modlitwę i refleksję wynagradzajmy Bogu za grzechy pijaństwa i za wszelkie zgorszenia. Zachęcamy też do podejmowania wielkopostnych abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

W środę Popielec i początek Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania popiołem będą w Osieczanach o 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post, polegający na ograniczeniu spożywanych posiłków i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Złożone w tym dniu ofiary przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.

W czasie Wielkiego Postu trwamy na modlitwie na wielkopostnych nabożeństwach. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: w Osieczanach w piątki o godz. 6.15, 17.15 i 18.30. W Drogini Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i następnie Msza święta. Rozważania Drogi Krzyżowej będą również w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w Osieczanach o godz. 17.15, w Drogini o godz. 15.30. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami Droga Krzyżowa. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny.

Najbliższy piątek to III Piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 6.15 będzie Droga Krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego, po południu o godz. 17.15 Droga Krzyżowa i wieczorna Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i grup parafialnych. Okazja do spowiedzi będzie podczas nabożeństw. W Drogini Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i następnie Msza święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna będzie czynna jednie rano od 7.30 do 8.30.

We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy uczniów z klasy VIII w ramach przygotowania do bierzmowania (spotkanie w dolnym kościele).

W sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień w niedzielę dzieci otrzymają modlitewniki: dzieci z Osieczan na Mszy świętej o godz. 8.30, dzieci z Drogini o godz. 11.30.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Marek i Anna Syska, Paweł i Beata Łatas, Stanisław i Wanda Kościelniak, Janusz i Sylwia Łętocha, Maria Górka. W Drogini: Paweł i Justyna Cegielscy, Irena i Stanisław Salawa.

W gablotce przed wejściem jest informacja od weterynarza. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *