Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (14.03.2021)

13 marca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś niedziela Laetare, nawiązująca do pierwszych słów antyfony na rozpoczęcie liturgii: Wesel się, Jeruzalem! W połowie Wielkiego Postu Kościół przypomina w tym dniu, że chrześcijanin, nawet w czasie największych trosk nie powinien się smucić. Źródło ludzkiej radości powinno tkwić w Bogu, który daje człowiekowi nadzieję.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o godz. 15.30 i w Osieczanach o godz. 17.15 transmitowane na stronie internetowej. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami nabożeństwa Drogi krzyżowej. Na rozważania Drogi krzyżowej zapraszamy także w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego o 6.15. Po południu Droga krzyżowa dla dzieci i rodziców o godz. 17.15 i Msza święta o godz. 18.00 sprawowana o duchową odnowę rodzin, a zwłaszcza młodzieży. Po Mszy świętej Droga krzyżowa transmitowana, na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i grupy parafialne. Droga krzyżowa w Drogini w piątek o 15.30 i następnie Msza święta.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla naszych chorych i starszych pozostających w domach spowiedź przedświąteczna. Prosimy o zgłoszenie takich osób, aby mogły skorzystać z sakramentów świętych.

Piątek to także uroczystość św. Józefa. Papież Franciszek ogłosił obecny rok poświęcony św. Józefowi z racji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. W tym dniu, jak też każdego 19 dnia miesiąca oraz w każdą środę, za odmówienie modlitwy do św. Józefa i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy też, że można zakupić specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony w całości św. Józefowi.

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 19 do 25 marca będzie trwać tydzień modlitw o ochronę życia zakończony uroczystością Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Teksty do codziennej modlitwy i deklaracje Duchowej Adopcji są do zabrania z tyłu kościoła.

W środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie parafialny zespół charytatywny oraz te osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc dla potrzebujących naszej parafii.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Osobiste prośby i podziękowania można składać do skrzynki przed obrazem.

Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII wraz z rodzicami zapraszamy w tym tygodniu na Mszę świętą i Drogę krzyżową w piątek. Po nabożeństwach krótkie spotkanie dla rodziców.

W sobotę spotkanie po Mszy świętej wieczornej dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w przyszłą niedzielę Msza dla dzieci z Osieczan o 8.30 i z Drogini o 11.30.

Dziękujemy osobom, które w ramach wielkopostnej jałmużny dla ubogich i wspierając przy tym dzieła Caritas mają już swojego baranka na stół wielkanocny.

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

 Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, także składane w kopertach i przesyłane na parafialne konto. Dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu w Osieczanach prosimy o to następujące rodziny z Kmieci: Jan i Halina Kęsek, Paweł i Monika Kęsek, Bogdan i Edyta Kęsek, Piotr i Anna Jędrocha, Barbara Panuś, Piotr i Anna Panuś, Andrzej i Jolanta Bartnikowski. W Drogini: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy

W minionym tygodniu na wieczornych Mszach świętych mogliśmy wysłuchać rekolekcyjnych nauk wielkopostnych. Dziękujemy za to Księdzu Rekolekcjoniście Markowi Suderowi, jak też wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie rekolekcji. Nauki są dostępne na naszej stronie internetowej, można więc do nich jeszcze raz powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *