Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (14.03.2021)

13 marca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś niedziela Laetare, nawiązująca do pierwszych słów antyfony na rozpoczęcie liturgii: Wesel się, Jeruzalem! W połowie Wielkiego Postu Kościół przypomina w tym dniu, że chrześcijanin, nawet w czasie największych trosk nie powinien się smucić. Źródło ludzkiej radości powinno tkwić w Bogu, który daje człowiekowi nadzieję.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o godz. 15.30 i w Osieczanach o godz. 17.15 transmitowane na stronie internetowej. Pół godziny przed Gorzkimi Żalami nabożeństwa Drogi krzyżowej. Na rozważania Drogi krzyżowej zapraszamy także w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego o 6.15. Po południu Droga krzyżowa dla dzieci i rodziców o godz. 17.15 i Msza święta o godz. 18.00 sprawowana o duchową odnowę rodzin, a zwłaszcza młodzieży. Po Mszy świętej Droga krzyżowa transmitowana, na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i grupy parafialne. Droga krzyżowa w Drogini w piątek o 15.30 i następnie Msza święta.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla naszych chorych i starszych pozostających w domach spowiedź przedświąteczna. Prosimy o zgłoszenie takich osób, aby mogły skorzystać z sakramentów świętych.

Piątek to także uroczystość św. Józefa. Papież Franciszek ogłosił obecny rok poświęcony św. Józefowi z racji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. W tym dniu, jak też każdego 19 dnia miesiąca oraz w każdą środę, za odmówienie modlitwy do św. Józefa i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy też, że można zakupić specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony w całości św. Józefowi.

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 19 do 25 marca będzie trwać tydzień modlitw o ochronę życia zakończony uroczystością Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Teksty do codziennej modlitwy i deklaracje Duchowej Adopcji są do zabrania z tyłu kościoła.

W środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie parafialny zespół charytatywny oraz te osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc dla potrzebujących naszej parafii.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Osobiste prośby i podziękowania można składać do skrzynki przed obrazem.

Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII wraz z rodzicami zapraszamy w tym tygodniu na Mszę świętą i Drogę krzyżową w piątek. Po nabożeństwach krótkie spotkanie dla rodziców.

W sobotę spotkanie po Mszy świętej wieczornej dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w przyszłą niedzielę Msza dla dzieci z Osieczan o 8.30 i z Drogini o 11.30.

Dziękujemy osobom, które w ramach wielkopostnej jałmużny dla ubogich i wspierając przy tym dzieła Caritas mają już swojego baranka na stół wielkanocny.

W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

 Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, także składane w kopertach i przesyłane na parafialne konto. Dziękujemy też osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu w Osieczanach prosimy o to następujące rodziny z Kmieci: Jan i Halina Kęsek, Paweł i Monika Kęsek, Bogdan i Edyta Kęsek, Piotr i Anna Jędrocha, Barbara Panuś, Piotr i Anna Panuś, Andrzej i Jolanta Bartnikowski. W Drogini: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy

W minionym tygodniu na wieczornych Mszach świętych mogliśmy wysłuchać rekolekcyjnych nauk wielkopostnych. Dziękujemy za to Księdzu Rekolekcjoniście Markowi Suderowi, jak też wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie rekolekcji. Nauki są dostępne na naszej stronie internetowej, można więc do nich jeszcze raz powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *