Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim (3.01.2020)

2 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0


Pierwsza niedziela nowego roku zachęca nas do zawierzenia się Bożej Opatrzności. Uczynimy to za chwilę na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcimy kredę oraz kadzidło, które będzie można zabrać do domu, oznaczając swoje wejście na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy, zwłaszcza dzieci, na wspólne kolędowanie przy szopce. Zachęcamy, by na to kolędowanie przyjść w strojach i w koronie – nawiązując do tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Korony są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Do środy modlimy się na każdej Mszy świętej za rodziny i mieszkańców naszej parafii. Zapraszamy w najbardziej odpowiadającym terminie na Mszę świętą, przyniesienie wody do poświęcenia, a w domu do podjęcia wspólnej modlitwy rodzinnej, proszącej o Boże błogosławieństwo. Niech brak tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w tym kolędowym czasie jeszcze bardziej zachęci nas do wzajemnej za siebie modlitwy.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, Msza święta wieczorna będzie odprawiona w intencji powołań kapłańskich. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia. W Drogini Msza święta o godz. 16.00.

Za tydzień święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu.

Przez cały miniony rok trwał Modlitewny Maraton za Kościół i Ojczyznę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Dziękując tym, którzy tę inicjatywę podjęli zachęcamy do dalszego wypraszania łask w osobistych modlitwach za pośrednictwem Świętego Papieża.

Przypominamy, że do 17 stycznia obowiązują limity osób w kościele, prosimy więc o zachowanie roztropnego bezpieczeństwa. W dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej z uwagi na sytuację epidemiczną.

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy też za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Krzysztof i Agata Szafraniec, Bogdan i Elżbieta Opryszek, Stanisław i Teresa Piekarz, Przemysław i Dorota Sikora, Adam i Wioletta Blak, Krzysztof i Dorota Kutrzeba, Paweł i Agata Szlósarczyk. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Piotr i Katarzyna Sładek, Bogdan i Joanna Słowakiewicz.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Miesięcznik dla dzieci „Staś” jest do zakupienia w zakrystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *