Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020)

21 listopada 2020 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Prawda o Chrystusie Królu Wszechświata pozwala nam z nadzieją patrzeć na codzienność, która – choć niedoskonała i przemijająca – jest miejscem naszego dojrzewania do wejścia w świat, w którym On sam – Pan nasz Jezus Chrystus – króluje na wieki.

Po Mszy świętej o godz. 11.30 odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy czas adwentu. Na Mszy świętej o godz. 7.00 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.

Liturgia wspomina dziś św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o śpiew w naszej parafii: panu organiście Danielowi, także scholi wraz z opiekunami, a także chórowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej  patronki.

We wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.

Jeszcze dziś – o ile pogoda pozwoli – będzie dodatkowa Msza święta na cmentarzu o godz. 15.00. Będziemy się modlić w intencji wszystkich zmarłych parafian i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Dziś o godz. 16.30 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

Do końca listopada obowiązują nas obostrzenia związane z epidemią. Pamiętajmy o nich przychodząc na modlitwę do kościoła.

Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów i za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Troskę o kościół w Osieczanach powierzamy w tym tygodniu rodzinom: Józefa Gajowska, Marc i Magdalena Labranche, Józef i Halina Braś, Paweł i Lucyna Nosal, Jarosław i Mariola Braś, Dawid i Monika Braś, Stanisław i Anna Swachta. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *