Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (7.06.2020)

7 czerwca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W poniedziałek (8.VI.) wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Tego dnia odbędzie się błogosławieństwo nowych Lektorów w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej o godz. 1930.
Będą także ministranci z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W środę (10.VI.) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. O godz. 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1745 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na godz. 1800 zapraszam na Mszę świętą dziękczynną w 25 rocznicę moich święceń kapłańskich, które otrzymałem w Katedrze Wawelskiej 10 czerwca 1995r. z rąk kardynała Franciszka Macharskiego. Dzień później w Boże Ciało zapraszam na wspólne świętowanie przy altanie o godz. 1900.

W czwartek (11.VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu, dla świat umęczonego epidemią koronawirusa. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze święte w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1900. Uroczystą Mszę Świętą rozpoczniemy przy strażnicy OSP Droginia o godz. 1000, a po niej procesja eucharystyczna do Kościoła w Osieczanach. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Drogini:

Ołtarz do Mszy Świętej druhowie OSP Droginia,

I     ołtarz – Banowice Wschodnie I,

II    ołtarz – Banowice Wschodnie II,

III     ołtarz – Banowice Zachodnie,

IV     ołtarz – Zalas, Ratanica, Brzyski i Nad Jeziorem, Tulej.

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 1830 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W sobotę (13.VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Na Mszę świętą o godz. 1900 zapraszam małżeństwa przeżywające w tym roku srebrny Jubileusz Małżeńtwa, a po Mszy świętej na wspólne spotkanie przy altanie.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę kolejne rodziny z Pod Buliny. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Martyna i Rafał Tekieli, Barbara i Tomasz Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *