Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO(13.05.2018)

13 maja 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy podążają w procesji z Wawelu na Skałkę, prosimy o ład moralny w naszej Ojczyźnie, którego patronem i orędownikiem jest św. Stanisław BM.

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę przygotowującą na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w Osieczanach o godz. 1730, a w Drogini o godz. 1900. Otoczmy naszą modlitwą młodzież, która 5 czerwca br. przyjmie sakrament bierzmowania, a także diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.

W poniedziałek (14.V.) Święto św. Macieja Apostoła

We wtorek (15.V.) zapraszam na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało do kościoła w Drogini na godz. 1945.

W środę (16.V. ) święto św. Andrzeja Boboli, męczennika.

W czwartek (17.V.) zapraszam na próbę przed modlitwą uwielbienia na godz. 1930.

W piątek (18.V.) III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem o godz.1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwoneczków. O godz.1800 Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców lektorów ministrantów i Dzieci Bożych Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (19.V.) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. Zakończyliśmy I etap prac przy plebani – wymianę dachu. Przy kościele są do zabrania drzewo pozostałe z wymiany dachu, a także konstrukcje po metalowe daszki. Parafia ma również do sprzedania betoniarkę oraz niewielką ilość starej blachy, którą można użyć np. do przykrycia szopy lub garażu. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Płachta Lucjan i Krystyna, Brytan Piotr i Anna, Piekarz Józef i Dorota, Piekarz Stanisława, Ryś Tomasz i Wioletta, Oramus Krystyna i Zbigniew, Kołodziejczyk Mieczysław. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło.

Grupa teatralna „Antykanapa” ze Szkoły Podstawowej w Drogini serdecznie zaprasza na spektakl „A na miłość pod Twoim Niebem tyle miejsc…” oparty na motywach sztuki Zofii Kossak – Szczuckiej „Gość oczekiwany”. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 maja 2018 roku o godz. 16.00 w kościele w Osieczanach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *