Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V Niedziela WIELKIEGO POSTU (5.04.2020)

29 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

V Niedziela WIELKIEGO POSTU

I Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Czarna

(5.04.2020)

 

 

 

 

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Rzeczywistość, która nas dotyka sprawia, że możemy przeżywać ten czas bardziej doświadczając osamotnienia, które Chrystus przeżywał w swojej męce. Starajmy się o większe skupienie, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

W stanie epidemii życie parafialne jest zorganizowane według rozporządzeń władz kościelnych i państwowych. Szczegóły w komunikacie wydanym po ogłoszeniu stanu epidemii 24 marca 2020 r. Msze święte są odprawiane według normalnego porządku. Zostają zawieszone wszystkie nabożeństwa tzn. Gorzkie Żale , Droga Krzyżowa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Godzinki, Modlitwa Uwielbienia itd. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową modlitwy różańcowej o ustanie epidemii o godz. 2030.

W przyszłą niedzielę nie będzie poświęcenia palm. Na Mszy świętej o godzinie 1130 transmitowanej w internecie odbędzie się poświęcenie nowej figury Chrystusa na krzyż znajdujący się w przedsionku kościoła.

Zbliża się Wielki Tydzień. Każda Liturgia wymaga przygotowania, a szczególnie Liturgia Wielkiego Tygodnia. Choć w tym roku będzie ona miała wymiar szczególny ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa to jednak Liturgia Słowa będzie zawierać tę samą liczbę czytań. Wszystkich chętnych do posługi w Liturgii Słowa Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego zapraszam do kontaktu.

Serdecznie dziękujemy za troskę o parafię poprzez wspólną modlitwę, składane ofiary oraz trud sprzątania kościoła w i Osieczanach Drogini. Przed nami porządki świąteczne. W związku ze stanem epidemii wszystkich, którzy w tych porządkach chcieliby pomóc proszę o telefoniczny kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *