Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA(6.05.2018)

5 maja 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpi 25 dzieci. Z racji I niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwa maryjny miesiąc – maj. W naszej parafii codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730 w Osieczanach i o godz. 1900 w Drogini. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o maturzystach, którzy w miesiącu maju zdają egzaminy dojrzałości. Ta modlitwa jest im bardzo potrzebna by dobrze zdali egzaminy i mądrze wybrali drogę życiową!

We wtorek (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji.

W środę ( 9.V.) zapraszam na kolejny dzień nowenny przygotowującej nas do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Rozpoczęcie o godz. 1715. Gimnazjalistów z klasy III wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie o godz. 2000 w kościele w Drogini.

W przyszła niedzielę (13.V.) Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w procesji z Wawelu na skałkę ku czci św. Stanisława, a w naszej parafii dzieci z klasy IV na Mszy świętej o godz. 1130 będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Zbliżają się dwie Uroczystości w naszej parafii: Święcenia Kapłańskie i prymicje dk. Grzegorza Banowskiego i dk. Dariusza Pietrzaka oraz Uroczystość Bożego Ciała. Święcenia kapłańskie będę 26.05.br. na Wawelu. Jest zorganizowany autobus. Zapisy dla chętnych w zakrystii lub w kancelarii. Powołanie kapłańskie to dar Boga dla powołanego oraz wspólnoty z której powołany pochodzi. Niech dzień prymicji 27.05.2018 r. będzie dniem dziękczynienia Bogu całej naszej parafii za powołanie do kapłaństwa dk. Grzegorza Banowskiego. Wszystkich, którzy chcą pomóc w zorganizowaniu Mszy świętej prymicyjnej proszę o osobisty kontakt.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało będziemy przeżywać w czwartek 31 maja br. W tym roku Msza święta będzie w Drogini na Brzyskach, a po niej procesja do Kościoła w Drogini. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy mieszkańców Drogini: Zalas, Ratanica, Brzyski i Nad Jeziorem.

  • I ołtarz mieszkańcy Drogini – Tulej
  • II ołtarz mieszkańcy Drogini – Banowice Wschodnie I
  • III ołtarz mieszkańcy Drogini – Banowice Wschodnie II
  • IV ołtarz mieszkańcy Drogini – Banowice Zachodnie.

    Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam we wtorek 15 maja godz. 1945 do kościoła w Drogini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *