Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA(11.02.2018)

10 lutego 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Dziś także ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Porządek adoracji w gablocie. Na zakończenie adoracji nieszpory.

W najbliższą środę (14.II.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii będą o godz. 700, 830, 1600 w Drogini i o 1800.

W środę rozpoczniemy również nowennę przed jubileuszem 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przez 9 miesięcy, w drugie środy miesiąca, będziemy modlić się o dobre wykorzystanie daru wolności, za którą tylu Polaków oddało życie. O godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji Ojczyzny.

W piątek (16.II.) III PIĄTEK MIESIĄCA – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 830. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które rozpoczniemy w piątek. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 615 i 1830, dla dzieci o godz. 1715. W Drogini Droga Krzyżówa o 1530, a po niej Msza święta.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Drogini o godz. 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy, aby podczas Gorzkich Żali adorowała Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze świecami w rękach: pierwsza i czwarta niedziela w. postu – klasa 3 gimnazjum, druga i piąta niedziela w. postu – klasa 2 gimnazjum trzecia i szósta niedziela w. postu – klasa 7. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego

Naszą modlitwą obejmujmy ks. Andrzeja Polichta, salezjanina, który w dniach od 25 do 28 lutego br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program w gablocie i na stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Jan i Dorota Batko, Elżbieta i Marek Batko, Radosław i Joanna Szymscy, Anna Szymanowska, Jan i Krystyna Gubała, Sławomir i Agnieszka Gubała, Bogusław i Bożena Walas. O sprzątanie kościoła wDrogini proszę rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *